Kanálové uzávěry

Kanálové uzávěryHradidlové kanálové uzávěry jsou odvozeny z hradidlového systému EKO-SYSTEM. Hradilový uzávěr sestává z trvale osazených bočních vedení mezi která se v případě potrřeby osazují hradidla. Díky oboustrannému těsnění bočních vedení je kanálový uzávěr oboustranně těsný.
Hradidlový kanálový uzávěr dokáže zajistit uzavření jednotlivých potrubí v odpadním řádu, modulárně řešit přepady, provizorně hradit komory pro servis stavidel. Dále umožňuje stavět liniové hrazení v rozbočovacích komorách a tím regulovat výšky hladin. Boční vedení kopírují tvar stávajícího potrubí - např. vejčitou stoku jak je vidět níže. Rozsah použití je široký a níže uvedenými příklady nekončí.

Kanálové uzávěry odolávají korozi

Kanálové uzávěryNaše technologie se pro tyto účely dodává kompletně v nerezavějícím provedení pro trvale osazené prvky a stahovací zařízení. Vlastní hradidla jsou z taženého hliníkového profilu, který je povrchově upraven v odstínu RAL dle požadavku zákazníka. Povrchová úprava hradidel zabraňuje korozi ve velmi agresivním prostředí, a je pro tyto účely nezbytná.
 

Popis technologie usazení kanálového hradidla

Do stavby jsou osazeny boční vedení a dosedací práh. U stoky vejčitého nebo kruhového tvaru je boční vedení lomené, aby nevznikaly kapsy pro usazování nečistot. Hradidla se vkládají do bočních vedení postupně na sebe, až do maximální hrazené výšky. Pro zajištění hradidel slouží stahovací zařízení, které se nasune do bočních vedení nad nejvrchnější hradidlo. Následným otáčením šroubu dojde ke stažení těsnění mezi hradidly, a tím k dotěsnění celého hrazení. 
Ve chvíli, kdy uzávěr není zahrazen, jsou hradidla uložena v konzole - buď na stěně komory nebo pod stropem komory.

Kromě výrobků pro vodní hospodářství nabízíme také zhotovení opatření pro protipovodňovou ochranu území i objektů

Ukázkové fotografie    Věděli jste, že na území Prahy jsme umístili již

    15 060 m2 protipovodňových ochran?